Sport kui teine töökoht

Everesting kodus

Sellel vähe ärevamal ajal inimene ikka vajab sportlikke väljakutseid. Kodus meil mägede olukord siiani ei ole muutunud ja pole head mäge, kuhu ülesse ronida rattaga nii mitu korda, et saaks Everesti jagu tõusumeetreid (8848). Kõike saab teha aga võiks olla mingi uus tahk sellel asjal, eriti kui kaks aastat tagasi õnnestus teha Everesting sõbraga esimest korda ja olla Eestist esimene, kes on sellist üles-alla sõitu ette võtnud.

Virtuaal Everesting või siis vEverestingu saab teha Zwift keskkonnas. Kõikide tarkade pukkide ja rullikute jaoks on ametlikult aktsepteeritud Zwift Epic KOM virtuaalmägi – ringi pikkus 12,3 km, 436 tõusumeetreid ühe ringiga. Miks seal, sest paljud targad rattapukid ei suuda simuleerida suuremaid tõusunurki. Kui on aga pukk, mis asendab tagajooksu, siis on sellised lahkesti palutud Alpe du Zwift mäele ehk virtuaal koopiale legendaarsest Alpe d’Huez’ist, kõikide oma serpentiinide ja tõusunukkidega. Ühe ringi pikkus on 24,3 km ja koguneb 1036 vertikaalset tõusumeetrit.

Lihavõtte ajal Everestingute eestvedaja, Austraalia rattaklubi Hells500 tuli välja ideega teha uus maailmarekord vEverestingu osalejate arvuga. See andiski lükke lõpuks ära teha selline sõit virtuaalmaailmas ja sellega ka olla esimene eestlane, kes Hall of Fame andmetel on seda teinud.

Edasi lugeda saate värskes “Ma Olen Jalgrattur” ajakirjas. Toetage ajakirja, seal palju huvitavamat lugemist 😉

 

 

Eesti rattur väntas kodust lahkumata Everesti tippu